Blog

Rentowność wynajmu nieruchomości w Polsce vs. Dubaj

21.02.2022

Wielu z nas kupuje drugą, trzecią lub kolejną nieruchomość w celach inwestycyjnych. Lokata kapitału oraz dodatkowy przychód, są głównymi argumentami kupujących ale czy w obecnej sytuacji, inwestowanie w Warszawie lub Krakowie gwarantuje odpowiednią stopę zwrotu z najmu? Dubaj dzięki swojej lokalizacji, porównywalnym czasie podróży do USA i Chin oraz 5 godzinom od Europy stał się atrakcyjnym miejscem dla prowadzania biznesu i inwestowania w nieruchomości. Dubaj alternatywą dla polskich miast?

Najpiękniejsze wyspy greckie. Gdzie warto kupić działkę w kraju Hellady?

16.02.2022

Wśród 2500 greckich wysp jest zaledwie 200 zamieszkałych przez ludzi. Tysiące urokliwych widoków, setki zatoczek, niezliczona ilość możliwości. Przedstawiamy nasz subiektywny przewodnik po najpiękniejszych greckich wyspach . Wierzymy, że każdy znajdzie dla siebie wymorzone miejsce na jednej z wielu wysp Hellady. Znalezienie swojego miejsca to pierwszy krok do zakupy nowego domu, gaju lub wiejskiej działki w Grecji. To krok do rozpoczęcia nowego etapu w życiu.

Wynajem nieruchomości za granicą – odpoczywasz i zarabiasz

07.02.2022

Decyzję o zakupie nieruchomości za granicą w celu wynajmu, podejmuje coraz więcej osób. Rzeczywiście, to rozwiązanie pozwala osiągnąć wiele profitów. Przede wszystkim korzyści finansowe – na wynajmie apartamentu można sporo zarobić. Dodatkowym atutem, jest możliwość bezpłatnego urlopu w ciepłym klimacie.

Domy za 1 euro – hit czy kit?

19.01.2022

Władze niektórych państw oferują domy, czy mieszkania za symboliczne 1 euro. Tak jest na przykład we Włoszech, które są przecież wymarzonym kierunkiem wakacyjnych podróży. To kusząca propozycja, ale czy rzeczywiście warto zdecydować się na zakup takiej nieruchomości za granicą?

Idealny pośrednik do zakupu nieruchomości za granicą

01.01.2022

Polscy pośrednicy za granicą to z reguły wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. Ale jak w każdym zawodzie, można trafić również na amatorów. Powierzenie komuś zakupu nieruchomości za granicą, kiedy w grę wchodzą niemałe pieniądze, wymaga przygotowania.