Blog

Bułgaria planuje dołączyć do strefy euro w 2024 roku,co to znaczy dla rynku nieruchomości?

31.05.2022

Rynek nieruchomości wakacyjnych w Bułgarii z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem. W 2021 roku ceny wzrosły o 15% czego możemy spodziewać się w najbliższych latach?

Czy wciąż można uzyskać kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości w Hiszpanii?

23.05.2022

Ostatnie podwyżki stóp procentowych NBP oraz nowa rekomendacja KNF, ograniczyły zdolność kredytową milionów Polaków. Czy podobna sytuacja jest na innych rynkach europejskich? Czy Polacy mogą liczyć na tani kredyt np. w Hiszpanii?

Czy nowe wytyczne dla portugalskich prawników dot. kryptowalut zrewolucjonizują rynek nieruchomości?

11.05.2022

Nowa wykładnia prawa otwiera furtkę do transakcji kryptowalutowych . Czy zatem czeka nas wzrost cen na portugalskim rynku nieruchomości?

Rynki pierwotne w krajach śródziemnomorskich.

02.05.2022

Rynek pierwotny – nie istnieje wszędzie, a tam gdzie rozkwita zdecydowanie różni się od rodzimego rynku. Włochy, Grecja, Chorwacja – są to kraje, które po kryzysie finansowym zmagały się z stagnacją ekonomiczną oraz dużymi spadkami cen nieruchomości. Liczba nowo budowanych domów i mieszkań oraz wydanych pozwoleń na budowę spadła drastycznie. Wielu deweloperów zakończyło lub zawiesiło swoją działalność. Lata 2008 – 2015 to lata kruche dla rynku nieruchomości w tychże krajach.

Rynek pierwotny czy wtórny? - Hiszpania

26.04.2022

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego w Hiszpanii może być problematyczny. Z reguły zagranicznych nabywców kuszą atrakcyjne ceny takich domów lub mieszkań. Jednak często nie zdają sobie oni sprawy z tamtejszych realiów i czyhających na nich pułapek, a także nie mają odpowiedniej wiedzy na temat historii hiszpańskiego rynku nieruchomości. Warto zatem zastanowić się nad zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego. Dlaczego? Czego dotyczy ryzyko zakupu posiadłości z rynku wtórnego?