Blog

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Chorwacji, jakie są koszty? Odpowiadamy!

11.01.2023

Kupno nieruchomości w Chorwacji może być atrakcyjną opcją dla osób poszukujących miejsca do odpoczynku nad morzem, inwestorów chcących zarobić na wynajmie lub znalezienie wakacyjnego miejsca na emeryturę.

Jak uchronić oszczędności przed inflacją i bezpiecznie zakupić nieruchomość?

02.01.2023

Inflacja to wzrost cen towarów i usług w gospodarce, co oznacza, że pieniądze tracą na swojej wartości w miarę upływu czasu. Jeśli inflacja jest wysoka, to ceny różnych towarów i usług, w tym również nieruchomości, mogą rosnąć szybciej niż w okresie niskiej inflacji.

Czemu warto posiadać nieruchomość za granicą?

31.10.2022

Chcielibyśmy zaprezentować Wam znany koncept dywersyfikacji ryzyka portfela inwestycyjnego, tym razem nie chodzi nam o akcje, obligacje, inwestycje alternatywne, a o nieruchomości. Zwykle powyższe określenia były tożsame z rynkiem kapitałowym. Każdy inwestor wie, że stawienie wszystkich pieniędzy na przysłowiową `jedną kartę` jest sporym błędem. Bierze się to z ryzyka, które stoi za instrumentami finansowymi; akcji spółek notowanych na giełdzie, ETF`ów, kontraktów itp. Co mają do tego nieruchomości?

Co kupują nasi klienci w Hiszpanii? Wnioski z pierwszych pięciu miesięcy 2022 roku.

21.06.2022

Własne mieszkanie w Hiszpanii dla wielu z nas brzmi niczym marzenie, wiele Polaków decyduje się na zakup apartamentu lub domu na półwyspie Iberyjskim. Pomimo pandemii koronawirusa, wojny na Ukrainie i innych zawirowań jakich doświadczamy od dwóch lat, hiszpański rynek nieruchomości nie zwalnia tempa. Deweloperzy zapowiadają kolejne imponujące inwestycje na wybrzeżach Costa del Sol oraz Costa Blanca.

Komisja Europejska zarekomendowała przyjęcie Chorwacji do strefy euro od stycznia 2023 roku, czy wzrost cen nieruchomości wakacyjnych jest przesądzony?

08.06.2022

Niedawno informowaliśmy o decyzji rządu Bułgarii o planach dołączenia do strefy euro w 2024 roku, zakładamy, że ta decyzja spowoduje jeszcze szybszy wzrost cen nieruchomości w horyzoncie najbliższych lat. Czy chorwacki rynek czeka ten sam scenariusz